1.  Zestaw kuchenny dla 3 oficerów (Cucina da campo per 3 ufficiali)

Zestaw składa się z 64 elementów złożonych w okutej skrzyni ze sklejki. Składa się z m.in. zastawy stołowej (talerzy głębokich, płytkich, kubków, sztućcy, solniczek, kieliszków na jajka), imbryka do parzenia kawy/herbaty oraz zestawu pojemników na sól, cukier, kawę, oliwę i ocet, a także garnków i patelni niezbędnych do przygotowania posiłku.

2. Młynek polowy do kawy (Macina cafe da campo/ Macinello M.1905)
Młynek wykonany ze stali malowanej na czarny błyszczący kolor. Pierwsze serie malowane były na czarny matowy, już w trakcie pierwszej wojny zmieniono farbę. Waga 3 kg 430 g, w tym kontener 1kg 130 g.

3. Latarka (Torcia)

4. Maszyna do pisania (Macchina da scrivere S.I.M. modello 6)

Maszyna do pisania. Rok produkcji 1930-1939. Producent: S.I.M. tj. Società Industriale Meccanica w Turynie.

5. Kompas (Bussola)

W armii włoskiej używano kilku typów kompasów.

6. Biurko polowe (Cofano scrittoio)

Rozkładane biurko polowe. Złożone w formie okutej skrzyni o wymiarach 60 cm na 30 cm na 30 cm. Po rozłożeniu umieszczano je na składanym drewnianym stelażu. Na zdjęciach biurko większe (model jeszcze z czasów I wojny światowej) i  mniejsze (model drugowojenny) .

7. Lornetka (Binocolo)

W armii włoskiej używano standardowej lornetki polowej 6×30, najczęściej producentów takich jak San Giorgio w Genui oraz Officine Galileo we Florencji. Używano również lornetek 8×30 mediolańskiej firmy Salamoiraghi. Lornetki noszone były w pokrowcu (custodia)skórzanym brązowym lub w kolorze grigioverde. W warunkach afrykańskich zdarzało się, że lornetki pokrywano farbą w kolorze piaskowym.

8. Mapnik (Borsa portamappe)

9. Pojemniki na wodę (Contenitore per liquidi)

Zapasy wody przenoszono nie tylko w manierkach, ale aluminiowych pojemnikach na płyny w wersji 5 l. (tanichetta) i 10 l. Obydwa przechowano w pokrowcach sukiennych w kolorze szarozielonym. Większy zbiornik wyposażony był dodatkowo w mosiężny kurek umożliwiający nalewanie wody. W czasie pierwszej wojny światowej armia włoska używała również, podobnych 5 l. pojemników na płyny (wodę, kawę itd.), z tym, że były wykonane z blachy stalowej.

10. Telefon polowy M.42 (Telefono campale Autelca M.42)

Telefon polowy zasilany prądnicą wewnętrzną napędzaną korbką. Telefon w obudowie bakelitowej koloru brązowego. Oprócz tego w armii włoskiej używano starszych typów aparatów m.in. modelu 37 noszonego w skórzanym pokrowcu w kolorze grigioverde.